Pamiętajmy o zabezpieczeniu chodników

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
zdjęcie
Nocne opady deszczu oraz niska temperatura spowodowały pojawienie się warstwy lodu na chodnikach. Straż Miejska przypomina wszystkim właścicielom i administratorom budynków o obowiązku zabezpieczenia chodników poprzez posypanie piachem lub solą.
- Zgodnie  z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel posesji jest zobowiązany do uprzątnięcia lodu, śniegu, błota i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości i bezpośrednio do niej przylegających – informują piotrkowscy funkcjonariusze i dodają, że odśnieżanie obowiązkowe jest także w dni wolne od pracy.

Piotrkowscy strażnicy rozpoczęli kontrole stanu chodników i mogą wyciągać konsekwencje wobec osób, które nie wywiązują się z zimowych obowiązków. Do tego może dojść odpowiedzialność karna lub cywilna z tytułu ewentualnego wypadku, w którym ucierpi osoba lub mienie.

Do dyspozycji mieszkańców tradycyjnie dostępny jest bezpłatny telefon służby dyżurnej Straży Miejskiej 986, która ma bezpośredni kontakt z innymi służbami miejskimi.
← powrót