Cztery działki czekają

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
zdjęcie
Już 19 stycznia odbędą się ustne przetargi na cztery działki pod budownictwo jednorodzinne przy ul. Żeglarskiej. Nieruchomości można nabyć już za ćwierć ceny z przetargu.
Wraz z początkiem stycznia powraca program „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam”. Dzięki niemu można wziąć działkę pod budownictwo jednorodzinne w użytkowanie wieczyste już za ćwierć ceny osiągniętej w przetargu.

Pierwsze tegoroczne przetargi zaplanowano 19 stycznia. Dotyczą one czterech nieruchomości położonych przy ul. Żeglarskiej na osiedlu Wierzeje. Działki mają powierzchnię od niecałego 1 do 1,5 tysiąca metrów kwadratowych. 
Aby wziąć udział w przetargu należy wpłacić wadium do 15 stycznia (włącznie).
Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości można znaleźć TUTAJ.

Program „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” zakłada oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste za 25 procent ceny uzyskanej w przetargu. Następnie nabywca co roku uiszcza opłatę za użytkowanie wieczyste w wysokości 1% wartości nieruchomości.
Zgodnie z zasadami programu nabywca ma obowiązek w ciągu dwóch lat rozpocząć na działce budowę domu, a w ciągu pięciu lat musi ją zakończyć (w stanie surowym).

Po co najmniej 5 latach właściciel może wykupić wieczyste użytkowanie. Wówczas otrzyma dodatkowo 50 procentową bonifikatę.
Aby z niej skorzystać należy być płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w Piotrkowie Trybunalskim przez okres 2 lat poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie bonifikaty.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Gospodarki Nieruchomościami przy ul. Szkolnej 28 (pok. 58, tel. 44 732 18 52).
← powrót