Co z dalszym remontem Próchnika?

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
zdjęcie
Pod koniec roku zakończyła się pierwsza część remontu ul. Próchnika. Druga część – ze względu na stan prywatnego budynku przy ul. Próchnika 19 – została wstrzymana. Na jak długo? Nie wiadomo.
Przebudowa miała objąć część od ul. Piastowskiej do ul. Żeromskiego. Wykonano jednak odcinek do wjazdu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dalsza część prac została wstrzymana ze względu na zły stan techniczny prywatnego budynku przy ul. Próchnika 19.
- Wykonawca przedstawił opinię techniczną, która wskazywała na brak możliwości wykonania tutaj prac drogowych. Na jej podstawie zleciliśmy szczegółową ekspertyzę. Otrzymaliśmy już dokument, który potwierdza, że aby kontynuować remont drogi właściciel budynku musi rozebrać pierwsze piętro – przybliża sytuację Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Opinia o stanie technicznym i zagrożeniach została przekazana do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który wysłał – przygotowaną w oparciu o opinię – decyzję o wykonaniu robót do uzgodnienia w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków.
Po uzgodnieniu decyzja będzie wysłana do właściciela. Rozpoczęcie dalszej części remontu drogi będzie uzależnione od zabezpieczenia budynku przez jego właściciela.

Z opinii wynika także, że 6 metrów bieżących od ściany budynku jest strefą zagrożenia i nie może się tam odbywać ruch pieszy i kołowy dlatego wygrodzono chodnik i część jednego pasa na długości prywatnej budowli zagrażającej bezpieczeństwu użytkowników drogi.
← powrót