Już po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowany zostanie Bieg Tropem Wilczym. W naszym mieście – podobnie jak w całej Polsce – impreza upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 4 marca.
- To kluczowa inwestycja programu „Młode Stare Miasto”. Obiekt będzie służył rozwojowi i integracji piotrkowian – tak o budowie mediateki mówi prezydent Krzysztof Chojniak.
W tym roku mija 155 lat od wybuchu powstania styczniowego, jednego z największych polskich niepodległościowych zrywów. W poniedziałek (22.01) uczcimy bohaterów walk o wolną Rzeczpospolitą.
W środowe (17.01) popołudnie w Zamku Królewskim odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta będąca podsumowaniem roku 800-lecia i inauguracją obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje dzisiaj (18.01) od godz. 16.00 do godz. 08:00 dnia jutrzejszego (19.01) występowanie silnego wiatru, o średniej prędkości 45 km/h z porywami nawet do 110 km/h. Przy opadach śniegu przewiduje się miejscowe zawieje śnieżne.
Znana polska wokalistka – Olga Szomańska zaśpiewa w naszym mieście. W repertuarze polskich kolęd piosenkarkę będzie można usłyszeć już w sobotę (20.01) w Kościele Akademickim Panien Dominikanek.
Do końca lutego można zgłaszać aplikacje do jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział mogą wziąć w nim właściciele budynków, które w 2017 roku przeszły renowację.
Tuż przy zjeździe na trasę A1 ma stanąć nowy kompleks handlowy. Miasto podpisało z inwestorami porozumienie dotyczące przebudowy infrastruktury drogowej w tym rejonie.
Podinsp. Krzysztof Mikułowski został p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim. We wtorek (16.01) z nowym szefem piotrkowskich policjantów spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak.
Piotrków Trybunalski znalazł się na dziesiątym miejscu wśród miast na prawach powiatu w rankingu przygotowywany przez Związek Powiatów Polskich. Już po raz kolejny nasze miasto obroniło pozycję w czołowej „dziesiątce” prestiżowego zestawienia.