16-07-2018

Moc zabawy z MOKiem

Za nami już drugi tydzień wakacji z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Dzieci znów nie mogły narzekać na nudę.
W najbliższy piątek (13.07) zaplanowano kolejny koncert z cyklu Old Town Jazz. Tym razem na scenie plenerowej Skyy Pub zagra Skolik/Janek plays Cole Porter.
Już jutro (12.07) odbędzie się kolejny Rodzinny Festyn Plenerowy. Tym razem bawimy się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Kostromska 50).
Miejska Orkiestra Dęta wystąpiła podczas XVI Festiwalu Sabor Vrela Homolja w Żagubicy. Festiwal odbył się na przełomie czerwca i lipca.
09-07-2018

Wakacje z OEA

Trwają wakacje z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Pierwszy tydzień pełen atrakcji przeszedł już do historii.
Zespóły Taneczne „AEROBIK” z klubu „Jaskółczyn” wystąpiły na Międzynarodowym Festiwalu Talentów „Le Strade Della Musica” w Rzymie.
06-07-2018

Podarują uśmiech

„Podaruj uśmiech” to tytuł projektu, który realizowany będzie przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Programem objętych zostanie czterdzieścioro dzieci zagrożonych zjawiskiem przemocy w rodzinie.
Projekt "Bibliotekarz na miarę" – pod tą nazwą kryje się cykl szkoleń dla pracowników bibliotek publicznych. Obejmuje on 9 szkoleń, które zostaną przeprowadzone w Piotrkowie Trybunalskim i w Aleksandrowie od 1 czerwca do 28 listopada br.
Szkoła Podstawowa nr 11 z sukcesem zakończyła udział w ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”. Organizatorem projektu był Urząd Ochrony Danych Osobowych.
Swoją przygodę życia na Islandii przeżył Martin Walsh, a wszystko to udokumentował Tomasz Lenarczyk. Efekt końcowy to wystawa fotografii pt. "Pod wiatr – islandzka wyprawa...", której wernisaż odbył się w minionym tygodniu w  Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.