W piątkowe popołudnie Szkoła Podstawowa nr 2 oficjalnie przyjęła do swojego grona nowych pierwszaków. W placówce odbyła się uroczystość ślubowania.
W niedzielę (14.10) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się koncert fortepianowy „POLSKA CHOPINA”. Przed publicznością zagra pianista Jan Przepałkowski.
W piątek (12.10) w Ośrodku Działań Artystycznych ukażą się dwie wystawy: „Akty” Piotra Zielonki oraz wystawa przygotowana przez Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, pt. „Niech żyje nam”.
„Polska Niepodległa”  to tytuł koncertu, który odbędzie się w piątek (12.10) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji”. Przed publicznością wystąpi chór Coro Desico.
 
Adrian i Wiktor, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odkryli nowy typ worteksu. Za swoje odkrycie otrzymali Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie”.
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Pabianicach to udane występy nie tylko solistek, ale także zespołów taneczno-akrobatycznych piotrkowskiego Klubu Kultury „Jaskółczyn”.
W miniony piątek (5.10) Klub Seniora działający przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odwiedzili goście z zagranicy. Seniorzy z Austrii, Francji i Łotwy przybyli do Piotrkowa w ramach projektu SINDI.
05-10-2018

Wystawy w Centrum

Od niedzieli (7.10) w Centrum idei „Ku Demokracji” ukażą się dwie wystawy: fotograficzna Aleksandry Fidziańskiej „Ulica, której już nie ma” oraz uczestników 27. Pleneru Malarskiego Nauczycieli – Spała 2018.
W czwartek (4.10) w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbyła się 18. edycja Turnieju Gier i Zabaw dla Dzieci i Młodzieży Najmniej Sprawnej.
Od soboty (6.10) rusza jesienno –zimowy cykl koncertów Old Town Jazz 2018. Jako pierwszy na deskach Skyy Pub wystąpi zespół Paweł Palcowski Quintet.